Co je to PP

Kdybychom se vás zeptali, jaké znáte plastické hmoty, možná byste pohotově odpověděli, že polystyren, teflon a PET. Jsou to totiž v současné době nejvyužívanější plasty, s nimiž se setkáváme v běžném životě, a které také známe z popisu složení různých výrobků. Polystyren se objevuje na domovních fasádách jako materiál pro zateplení, teflon neboli polytetrafluorethylen známe z ocelových pánví a PET – to je polyetylen, známý z umělohmotných lahví pro stáčení nápojů. Neměli bychom však zapomínat ani na PP neboli polypropylen.

papírový sáček

Polypropylen není tak znám v povědomí lidí podle svého názvu a zřejmě ani dle své zkratky PP, nicméně jde o velice rozšířený plast v potravinářském průmyslu a v instalatérství. Dnes si bez něj nedovedeme představit rozvody vody (polypropylenové trubky a armatury) a například balené pečivo a pekárenské výrobky.

plastové kornouty

Velké oblibě se také těší PP sáčky. Využívají se pro uskladnění různých drobností v domácnosti, v obchodech i v logistice. Jaké jsou hlavní přednosti a vlastnosti těchto výrobků?

Zdravotní nezávadnost – tím bychom měli asi začít, protože když může v PP trubkách proudit pitná voda, proč by nemohl posloužit pro balení chleba, veky, sladkých zákusků, ovoce a zeleniny, oříšků, luštěnin a mnoha dalších surovin a výrobků potravinářského průmyslu?

Transparentnost PP sáčky jsou průhledné a je dobře vidět, co se uvnitř nachází. Proto se hodí i pro prodej různého drobného zboží, jako jsou sponky do vlasů, kancelářské potřeby, hračky, výrobky v papírnictví, drogerie a parfumerie atp. Transparentnost sáčků samozřejmě využijete i v domácnosti.

Nízká cena – polypropylen je natolik levný, že ovlivní pouze v minimální míře konečnou cenu výrobků, které jsou v něm zabalené. Podobné je to i s polypropylenovými sáčky, jejichž cena nepředstavuje pro rodinný rozpočet prakticky žádný problém.