Co obnáší ranní úklid kanceláří


Uklízečky již za socialismu nemívaly příliš dobrou pověst a tradovalo se, že na tuto práci vám vystačilo vystudovat základní školu a doslova ji prolézt. K uklízení je zapotřebí jen smeták, hadr, saponát, kbelík a prachovka, a odpadají tak náročné procesy obsluhy a seřizování strojů a různých mechanismů. Ono to ale není tak černobílé, jak se zdá, i tato profese vyžaduje pečlivost, preciznost, důslednost a píli, a to jsou přece základní lidské vlastnosti, kterých bohužel nedosahují i někteří manažeři. Jaké by to bylo, kdyby vaše kancelář nebyla podrobována pravidelnému rannímu úklidu kanceláří v Praze?

práce v kanceláři

Pracovní stůlranní úklid kanceláří v Praze zahrnuje řadu činností, mezi něž patří i úklid pracovní desky psacího stolu a všech přilehlých pracovních ploch. Jen si představte, kdyby toto nikdo neprováděl, pozvali byste si k jednání vašeho pracovního partnera či zákazníka, a to první, čeho by si lidé všimli, je doslova pokydaný stůl od rozlité kávy, mastný flek od odpadlého kousku salámu, opodál pohozené drobky z rohlíků a kousek hermelínového salátu. Dokonalá vizitka vaší společnosti, že?

zasedací místnost

Okna a parapety – lidé jsou všímaví, a zaregistrují i špinavé a zaprášené okenní parapety, žaluzie a okenní tabule. Kdy se asi u vás naposledy umývala okna, pomyslí si, a pak se otočí na podpatku a raději odejdou, protože smysl pro pořádek bývá zakotven i ve smyslu pro preciznost v pracovní činnosti. Vyberou si pak ke spolupráci jinou firmu, jejíž zázemí a přívětivost jsou na vyšší úrovni.

Koberce – úklidové firmy se starají i o úklid koberců, v kancelářích se zpravidla chodí v obuvi, a tak tu koberec dostává pořádně zabrat.

Odpadkové koše – přetékající odpadkový koš také nebudí nejlepší dojem, navíc je to jedna z maličkostí, které jsou přímo na očích, a stěží je přehlédnete. Mnohem horší, než odpadající kousky papírů kolem koše je ovšem zápach, pokud do koše vyhodíte například kelímek od svačiny, který tu za pár dnů vykvete zelenou plísní.