Ozdobte svoje bydlení


Květiny jsou součástí našich životů – kupujeme je jako dárek. Velice oblíbené jsou řezané květiny, které ale většinou vydrží sotva pár dní. Proto se květiny v květináči těší daleko větší oblibě. Při správné péči vydrží roky a roky. Je potřeba si před nákupem květin zjistit jak se pěstuje. Jsou květiny které vyžadují spoustu pozornosti a péče, a pak najdeme ty, kterým stačí když je zalijete jednou za rok. Začátečníci by si měli kupovat jen takové květiny, které vydrží i to, když na ně občas zapomenete. V každém květinářství vám poradí, jaké květiny jsou vhodné pro někoho, kdo s jejich pěstováním ještě nemá moc zkušeností.

květináč květiny

Všude se nehodí
Květiny se dají pěstovat v zimní zahradě, na parapetu, ale často se setkáváme i s pěstováním ve skleníku, kde se bude dařit sukulentům a kaktusům. Květiny jsou krásný živý doplněk každého interiéru. Jsou nejen krásné, ale dokážou nám vyčistit i vzduch v místnosti. Pozor si ale dejte na výběr květin v případě že máte doma malé děti nebo zvířata, protože některé květiny jsou jedovaté. Některé jsou jedovaté jen po pozření, jiné jsou ale jedovaté už pouhým dotykem.

květiny na okně

Vždy dbejte na to, zda se vybraná květina hodí na stanoviště kam ji chcete dát. Některé květiny milují přímo světlo, jiné ho nesnáší. Pokud nedodržíte to co mají květiny rády, nejspíš vám dlouho nevydrží. Byla by škoda aby vám květiny zvadly jen kvůli špatné péči. Pokud chcete mít květiny i tam kde není světlo nebo jestli se opravdu nedokážete postarat ani o ty, které jsou nejjednodušší na pěstování, bude pro vás nejlepší, když si poradíte umělé květiny v květináči. Dnes se dají koupit tak kvalitní umělé květiny, že je nerozeznáte od živých. Ty nejlepší jsou tak propracované, že nejde vidět ani sádra ve které jsou většinou v květináči uchycené, aby dobře držely. Vyberte si z mnoha druhů a ozdobte si třeba i místnost bez okna.