Na zábavu i na prodej


Mnoho holčiček má rádo tvořeníčka. Od těch nejjednodušších, jako je obyčejné navlékání korálků, přes různě vázané náramky přátelství z bavlnek nebo bužírek až dospělosti, kdy přichází na řadu i složitější materiály než jsou korálky a šňůrky, jako jsou pryskyřice nebo třeba i sklo. Pokud hledáte materiály, ze kterých byste mohli doma tvořit nezvyklé ozdoby, šperky, ať už pro sebe nebo i na prodej na různých trzích nebo v obchůdcích, určitě budete hledat na internetu a možná narazíte na prima-obchod, kde najdete spoustu materiálů, jako třeba fimo, beton a křišťálová pryskyřice na jednom místě.

pryskyřice

Ne všichni jsme manuálně zruční, ale pokud se přes zimu nudíte, nebo jste v důchodu a máte spoustu volného času, proč nevyzkoušet něco nového a nezkusit si vyrobit šperk z pryskyřice? Nebo originální podtácky či jiné drobné dárky, kterými pak můžete potěšit někoho z rodiny nebo si je nechat pro vlastní potěchu. Ve škole mívají děti řadu kroužků, které mají rozvíjet jejich schopnosti, ale také mají za úkol dát smysl volnému času dětí. Jenže co dospělí, kteří také rádi tvoří z keramiky, skla nebo pryskyřice?

pryskyřice

Mohou se přihlásit do kurzů pro dospělé nebo si nakoupit materiál domů a pokoušet se o výrobu sami. Pro lidi, kteří právě odešli do důchodu a hledají nový smysl života, nové aktivity, které by jim ukrátili dlouhou chvíli, je domácí tvoření ideální. Udržuje nejen manuální zručnost, ale příznivě působí i na mozkovou činnost a tím pádem prodlužuje život. Háčkujete, pletete nebo máte raději keramiku či pryskyřici? Rozvíjejte dál své schopnosti a hledejte nové materiály, je jich celá řada a budete překvapeni, co všechno se z nich dá vytvořit. Je to prospěšné nejen pro vaši jemnou motoriku rukou, ale i pro celkovou spokojenost, dá to vašemu životu smysl, když ho v důchodovém věku začnete ztrácet.