Ještěři a pavouci

Myslím si, že je opravdu hodně různých lidí, kteří mají doma nějakého zvířecího mazlíčka. A to bych nebyla já, abych jich já doma neměla o něco více. Protože můj sen byl vždycky chovat nějaké plazy. Jenomže když se moje rodina dozvěděla o tom, že bych chtěla chovat velké pavouky a také velké a roztomilé ještěrky, tak se úplně zhrozila. A mě bylo tehdy asi dvacet jedna let, a ještě jsem bydlela s rodiči. Dodělávala jsem si vysokou školu, takže jsem si řekla, že než abych platila zbytečně někde nájem, tak raději zůstanu rodičů. Navíc už jsem stejně měla školu opravdu kousíček od domu, takže by to bylo úplně všechno zbytečné.

Pavouci mě fascinují.

Navíc rodiče mi stále dokola opakovali, že jim to vůbec nevadí. Takže jsem opravdu moc ráda zůstala u rodičů, když jsem studovala vysokou školu. A studovala jsem školu, která se zabývá právě zvířaty. Opravdu je země veterinární lékař. Opravdu hodně mě to baví a jsem ráda, že jsem veterinářku zvládla. Baví mě to a jsem ráda, že mohu pomáhat také ostatním zvířatům. A víte, jak to nakonec dopadlo s tím, když jsem doma chtěla chovat pavouky a ještěrky? Samozřejmě, že to nedopadlo a pořídila jsem si pouze jenom asi padesát rybiček. Byly to takové krásné neonky, které když večer nasvítíte, tak krásně svítí.

Mám ráda plazy.

Proto se jim říká také rybičky neonky, které jsou malinkaté a vždycky musí žít v hejnu. Pokud rybičky neonky chováte někde, kde jsou samy, tak uhynou. Protože musí být alespoň v šesti kusech. A pokud i vy někdy toužíte chovat nějaké zvířátko, tak podle mého názoru je vždycky opravdu nejlepší, když si zjistíte o tomto zvířátku a informace, a to hlavně to, jak se má chovat anebo krmit anebo jaké mají podmínky anebo jaké mají plusy a mínusy. Mě také velmi baví chovat malé ještěrky, na které jsme si už zvykla a těší mě, že i můj přítel má rád ještěrky.