Někdy se neobejdeme bez půjčky


Určitě je mezi námi dost lidí, kteří si na peníze nemohou stěžovat. Mají jich dost a díky tomu se o ně buď nemusí vůbec starat, nebo aspoň svoji finanční situaci díky rozumnému hospodaření bezproblémově zvládají. A když se nad tím zamyslíme, měli bychom dospět k tomu, že jde vlastně o docela šťastné lidi. Peníze sice nejsou v lidském životě všechno, ale přesto sehrávají velice významnou roli, a proto ti, kdo jich mívají dost, mají určitě o spoustu starostí míň. Díky penězům vyřeší spoustu možných komplikací.

hromádka mincí

Ale ne všichni jsou u nás takoví. Máme i celou řadu lidí, kteří nejen že nemají peněz nazbyt, ale třeba ani při hodně rozumném počínání si s nimi nedokážou dosáhnout aspoň vyrovnaného rozpočtu. Takoví lidé platí své výdaje, dokud to jde, ale pak se jejich situace zkomplikuje, když už není čím platit dál. A určitě se mnou budete souhlasit v tom, že to není ani trochu příjemná situace.

Ale i lidé s nedostatkem peněz musí platit. Ani ti toho nejsou ušetřeni, protože u nás nepanuje vybájený komunismus, kdy mělo patřit všechno všem a každý si měl brát ze společného to, co by potřeboval. I nesolventní lidé musí platit. A když nemají dost svých peněz, pomůže jim někdy jedině půjčka.

bankovky v rukou

A tak by si někdy kdekdo rád půjčil. Což ale ne vždycky vyjde. Kdo není bonitní, tomu v bance nevyhoví, ani kdyby před tamními úředníky klečel na kolenou a srdceryvně vzlykal. Lidé s nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků tam mají smůlu.

Jediným štěstím je pak to, že se u nás nabízí i nebankovní hypotéka. Protože ta může být poskytnuta i žadatelům o půjčku, kteří by jinde neměli šanci uspět. Často máme přece aspoň nějaký ten nemovitý majetek. A právě tím se musí za nebankovní hypotéky ručit. Takže se tu nabídne namísto náročného prověřování poměrů žadatele jeho nemovitost a peníze jsou k dispozici.