Peníze jsou život

Život bez peněz by byl v dnešní době už skoro nemožný. Ti, kdo by neměli peníze, by si nemohli kupovat to, co potřebují, a kdyby nemohli nakupovat, logicky by skoro nic neměli. A to by se potom těžko žilo.

Jenže ani ti, kdo usilovně pracují, nemají vždy to štěstí, aby se jim dostávalo tolika peněz, kolik jich potřebují. A když má někdo peněz málo, strádá a nemyslí často vůbec na nic jiného, než na to, kde by ještě nějaké sehnal. Jenže nejednou ani ta nejbujnější fantazie nepřinese odpověď na otázku, kde rychle přijít k vlastním penězům. A když je tedy vlastních peněz nežádoucně málo, zbývá už jenom jediná možnost, jak se udržet nad vodou. A tou jsou půjčky.

vysypané mince

Lidé, kteří nemají dost peněz svých, si prostě ještě nějaké půjčují. Obracejí se na různé finanční ústavy, žádají o nabízející se půjčky a doufají, že se tu dočkají pomoci. A někdy jsou vyslyšeni. Jenže někdy je bohužel také odmítnou. A pak je to špatné.

Lidé, kteří mají vlastní peníze, si prostě žijí spokojeně, lidé, kteří mají peníze vypůjčené, to také mohou obstojně zvládat. Ale co ti, jimž odmítli v bankách pomoci s tím, že nepůjčují někomu, kdo málo vydělává, má záznamy v registrech dlužníků, prostě není bonitní? Ti mohou být nakonec rádi, když je uspokojí aspoň nebankovní hypotéka bez registru.

sta eur

A pro koho jsou tu nebankovní hypotéky? Vlastně pro kohokoliv, kdo má na splácení a může se za takto získané peníze zaručit zástavou nemovitosti. Někomu takovému tu nekomplikují život, ani když má dotyčný hodně daleko k obrazu ideálního žadatele.

Lidem, kteří se tu dokážou zaručit zástavou nemovitosti, tu půjčí až sedmdesát procent její odhadní ceny, splácet se tu dá až třicet let, a to je něco, co si kdekdo nenechá ujít. Protože je to často ta jediná forma pomoci, kterou lidé ve finanční tísni dostanou. A bylo by bláhové takovou nabídku ignorovat ve chvílích, kdy tu vlastně žádná jiná možnost ani není.