Instruktážní videa na YouTube se těší velkému zájmu z řad uživatelů, protože se tu můžete dozvědět a naučit celou řadu zajímavých činností. Počínaje pokládkou koberců a konče výměnou oleje v autě. Mnohé z nich se věnují také reflexní terapii, což jedna z nejúčinnějších metod masérských technik. Provádí se na bosých chodidlech a podporuje činnost vnitřních orgánů mnohem lépe, než kterékoli masážní metody. Proč vlastně chodidla – pokud se pozorně zadíváte na chodidlo, které je vztyčené prsty vzhůru, vystoupí proti vám pomyslná silueta lidské postavy. Podle tohoto klíče se také celkem snadno zorientujete, kde se nachází jednotlivé reflexní plošky.

videa na YouTube

Kupříkladu palec připomíná lidskou hlavu, a tam také veškeré jemné či silnější doteky směřují – na čelní dutiny, mozek a míchu. Střed prstních kloubů odpovídá lidskému srdci, a toto také snadno odvodíte z polohy chodidla a s porovnáním vůči poloze srdce uprostřed hrudníku. Pod srdcem se nachází body žaludku, dvanácterníku, jater a ledvin a na patě lze účinně stimulovat konečník, tlusté střevo a pohlavní orgány, což opět odpovídá poloze v lidském těle.

reflexní body na chodidle

Zdroje hledejte na YouTube

YouTube je vhodný zdroj, kde lze nalézt mnoho videí zaměřených na reflexní masáže chodidel. Dozvíte se tu základy a některé pokročilé techniky, ale hlavně se tu seznámíte s principem a fungováním této metody. Lze ji praktikovat jak na někom druhém, tak i sami na sobě.

Video si raději stáhněte

Jakmile naleznete zajímavý zdroj, moc dlouho neváhejte a raději si video ihned stáhněte k sobě na externí disk nebo na počítač downloaderem YouTube. Jednak je to výhodné ve chvíli, kdy potřebujete instruktáž přímo „v terénu“ v průběhu masáže, a pak může příspěvek jeho vlastník kdykoli odstranit. Stahování videa je zdarma a lze jej mít k dispozici v původní kvalitě a vysokém rozlišení, což je právě při vysvětlování reflexních bodů na chodidlech důležité.