Pro občasné experimenty

Tou novinkou je kratom. Jak už možná někteří ví, je to výrobek https://euipo.europa.eu/ohimportal/cs/the-design-and-its-products z rostliny Mitragyna speciosa. Listy se suší ve tmě a poté se připravují do podoby prášku – právě prášku ho můžeme vidět nejčastěji. Existuje několik druhů kratomu a udává se, že každý má trochu odlišné účinky. Vždy byste měli výběru kratomu věnovat maximální úsilí a čas, abyste si vybrali ten nejvhodnější pro vaše potřeby. Není totiž možné jednoznačně určit, který kratom bude vhodný přesně pro vaše potřeby. V případě nutnosti konzultujte výběr s prodejcem, protože prodejce se musí vyznat v látkách které prodává. Nebude tak problém vybrat vhodný druh kratomu.

prášek kratom

Šílenství zvané kratom
Domorodí v tropických oblastech tuto rostlinu velmi dobře znají a také ji užívají více než byste čekali. Užívají ji k tišení bolesti, k povzbuzení, k fyzické výdrži a mnoho dalšímu. Existují kratom druhy, které se hodí spíše k potlačení deprese, pak je druh který se užívá namísto energetických nápojů, a existuje i velmi silný kratom, díky kterému se alespoň na chvilku zbavíte bolesti třeba po úrazu.

léky prášky

Lidé si u nás velmi rychle všimli, že je na trhu nová látka, která je ještě ke všemu velice snadno dostupná. Proto jej začali užívat lidé téměř bezmyšlenkovitě, jako by šlo o neškodný šumák. Jenže kratom může být návykový také může způsobit vedlejší účinky. Pořád je to látka, která se nemá užívat v kuse a každý den, ale měla by se užívat s rozmyslem a hlavně v odpovídajících dávkách. Nikdy není dobré překračovat dávkování jen proto, abyste si rychleji navodili účinky. Je lepší dávkovat opravdu po malém množství, a pokud nevíte kolik si jej dát, obraťte se na odborníky. Kratom se dostal do rukou i mladistvým, což je důvod, proč jej chce vláda regulovat. Je možné že jej za pár měsíců nekoupíme vůbec nikde a že se kratom dostane na seznam zcela zakázaných látek, podobně jako konopí.