3 tipy, díky kterým se vám podaří šetřit vodou na zahradě

A to se týká nejen domácnosti, kde se vodou snaží šetřit dnes již většina lidí, ale také zahrady, která je zvláště u rodinných domů k domácností často přilehlá. A nezřídka kdy se stává, že právě zahrada je místem, kde k plýtvání vodou dochází nejvíce. A jak s tím můžete jednou provždy zatočit i vy?

Zkuste to s bazénem

Domácnosti, které vlastní bazén, mají jednu velkou výhodu. Mohou se kdykoliv osvěžit v chladné a příjemné vodě, ve které je v létě jednoznačně mnohem lépe než mezi čtyřmi vyhřátými stěnami. S tím však souvisí také častá nutnost vodu v bazénu měnit a starat se o její čistotu. A pokud vezmete v potaz, jak jsou některé bazény velké, možná je právě zde plýtvání vodou skutečně největší. Snažte se tedy o to, aby se vám povedlo vodu v bazéně udržovat čistou – ať už pomocí různých vysavačů nebo třeba síťkou. Pomoci vám výrazně může také plachta, která celý bazén skvěle pokryje a postará se o to, aby do něj nespadlo ani smítko.

Luční květy

Poraďte se s odborníky

Pokud máte doma s plýtváním vodou opravdové problémy a skutečně vám nedochází, jak je možné, že čísla na účtech jsou opravdu vysoká, i když se snažíte šetřit všemi možnými způsoby, nebude od věci poradit se s instalatéry. Takoví instalatér Praha s většinou problémů pomohou a třeba se podaří je dobře vyřešit.

Sklenice vody

Přemýšlejte nad zavlažováním

Máte na zahradě spoustu záhonů, které je nutné v létě zalévat dostatkem vody? V tom případě možná bude dobré zamyslet se nad tím, jak často, a hlavně kdy je zavlažujete. Výborným nápadem je totiž k tomu účelu používat dešťovou vodu nachytanou do beček či barelů nebo mít na zahradě vlastní studnu. To se ale ne každému podaří. Samozřejmostí je zalévání ve večerních hodinách, kdy slunce tolik nepraží a efekt je pro vaše rostliny tedy nejlepší. Podaří se vám tak šetřit vodou a za naspořené peníze můžete zahradě dopřát nějaké další vylepšení.