Úžasná zábava pro děti


Jestli jste někdy přemýšleli nad tím, jak zabavit starší děti, mám pro vás ideální nápad, který se vám určitě bude líbit. Děti v takovém věku jsou většinou plné energie a neposedí na jednom místě (záleží jak které děti a taky jaká je jejich povaha). I tak ale můžete docílit toho, aby si na chvilku sedly a ukázaly, co v nich je. Zkuste pro ně uspořádat výtvarnou soutěž. Většina dětí ráda maluje a kreslí a někdy je až podivuhodné, co dokážou nakreslit a jaké mají nápady. Někdy vlastně pomocí papíru můžou přenést na papír to, co zrovna prožívají a jak se cítí. Já mám zrovna dceru a budou jí teprve dva roky, ale sama za sebe můžu potvrdit, že i když je ještě takhle malá, už ji kreslení baví a snaží se něco vytvořit.

s

A takové první obrázky jsou nejlepší a já si je schovávám na památku. A těším se na to, až bude jednou velká, že jí je všechny ukážu, jaká byla kreativní a šikovná. Já jsem taky na základce i střední výtvarnou výchovu měla ráda a i kreslení. Neřekla bych, že jsem v tom byla nejlepší, to zase ne, ale některé moje obrázky se mi podle mého názoru povedly. Jednu dobu jsem se kreslení věnovala i blíže, učila jsem se stínovat a malovat co nejlépe.

oko

A i když jsem se tak moc snažila, tak moje obrázky nevypadaly všechny tak, jak jsem chtěla. I tak jsem ale prostě na sebe byla pyšná a malování mě pořád baví. Jenom prostě neumím malovat jako profesionálka a spíše je to takové „amatérské malování“ jen tak pro radost a pro zábavu. I tak to ale člověka může naplňovat a dělat mu to radost. Rozhodně v tom nemusí být nejlepší. A dokonce malování obrázků pomáhá v určitém smyslu i na stres. Sama jsem to jednou zkoušela, a právě svoje myšlenky a všechno, co mě trápilo, jsem přenesla na papír. A cítila jsem se o něco lépe a určitě můžu potvrdit, že mi to alespoň trochu pomohlo a je to super metoda, jak se cítit zase o něco lépe.