Tmavá skla v autě zabrání obtěžování od neznámých lidí

Seznámit se s cizími lidmi na dovolené či na výletě není nic neobvyklého a z některých takto vzniklých partnerství bývají i přátelství na celý život. Toto lze uskutečnit celou řadou forem, například posezením v kavárně nebo pobytem u hotelového bazénu. Seznamování lidí však probíhá ve shodném duchu, tedy musí mít zájem obě strany. Něco jiného je, jestliže vás někdo sleduje, vyhlíží, a má eminentní zájem se s vámi konfrontovat, ale vám je to osobně nepříjemné a o seznámení s takovým jedincem nestojíte. Toto se bohužel může přihodit lidem, kteří jsou příliš důvěřiví, a nedrží se osvědčeného pravidla „důvěřuj, ale prověřuj“.

modré auto

Výrazně tomu napomáhá i šmírování, a to zejména v exteriéru. Na dovolené nemá nikdo z ubytovaných hostů příliš mnoho šancí někoho pozorovat uvnitř hotelového pokoje, a tak se zaměřuje například na pohyb v autě. S transparentními skly to jde snadno, do auta je vidět, jako do nákupního vozíku v supermarketu, takže jste snadným cílem dalekohledu či dokonce fotoaparátu.

Nedávejte prostřednictvím prodeje autofolie příležitost cizím lidem sledovat váš pohyb a monitorovat, koho vozíte v autě, co nakupujete, a jaké předměty tam máte na parkovišti či při jízdě, čím lépe si budete střežit soukromí, tím lépe také odoláte stresu a různým nástrahám. A co dokáže nahlížení do soukromí, by mohla vyprávět řada celebrit, na které se zaměřují i „Paparazzi“ – fotografové pro ryze bulvární plátky.

zaparkovaná auta

Jízda s autem s tmavými skly je bezpečnější i z toho důvodu, že absence pohledu do kabiny uklidňuje samotné řidiče i posádku uvnitř. Vědomí, že jste vlastně neviditelní, a že nikdo nemá šanci vás zahlédnout, i kdybyste byli na sedadle nazí, dodává vnitřní sílu a sebevědomí a odstraňuje jeden z nepříjemných stresových vlivů, které nám komplikují život a okrádají nás o energii. A jestliže je řidič klidný, dopouští se v silničním provozu méně chyb.