Miminko v bezpečí

Každý ví, co si pod slovem kočárek má představit. Kočárky potkáváme denně. Některé jsou levnější, jiné drahé, ale všechny svůj účel plní stejně – vozí dítě a pomády rodičům zvládat péči o něj. Dítěti je jedno, jestli jej vozíte v kočárku za 10 nebo za 50 tisíc. I toto je důležité zohlednit ve výběru kočárku. Mnoho rodičů totiž dbá na design a funkčnosti nevěnují tolik pozornosti, kolik by bylo potřeba. A to je základní problém, kvůli kterému řada rodičů musí kupovat další kočárek.

sportovní kočárek

Jak vybrat kočárek, abyste za měsíc nekupovali nový?
Pokud berete kočárek jako věc, která vám usnadní péči o dítě, určitě výběru věnujte dost času. Společně s partnerem si běžte kočárek osobně vyzkoušet. Každý je jinak stavěný, je jinak těžký a jinak se ovládá. Samozřejmě že každý výrobce dodává různé příslušenství, takže je nutné si kočárek prohlédnout a vyzkoušet. Jedině tak se vyhnete situaci, že po měsíci zjistíte, že se vám například kočárek nevejde do auta.

běžte do obchodu, který nabízí co největší sortiment kočárků. Pokud se vám líbí konkrétní výrobce a znáte jej například od kamarádek nebo rodiny, vyberte si obchod, kde jej budou mít. Díky tomu si jej vyzkoušíte a prohlédnete si vše, co vás zajímá. Pozornost věnujte hlavně výšce a možnosti nastavení výšky madla, velikosti korby, jak snadno se ovládá a skládá a kolik zabere místa ve vašem autě. Může se stát že si koupíte kočárek a až ho budete potřebovat převézt, zjistíte, že jej do auta nedáte.

žena a kočárek

Co budete potřebovat?
Někteří rodiče si chtějí koupit hlubokou korbu a poté zvlášť sportovní kočárek. Zvlášť kupují i autosedačku, ale pro některé rodiče je snažší kočárek trojkombinace, kde máte jak hlubokou korbu, tak i sportovní nástavbu a samozřejmě i autosedačku. Za kočárek nemusíte dát mnoho peněz, ty opravdu dobré se dnes dají koupit už za cenu okolo 10 tisíc korun.