Proč nakupovat v second handu?

Jistě jste někdy slyšeli o second handu nebo o někom, kdo v něm nakupuje a třeba jste se i báli si do něj zajít něco koupit nebo se jen mrknout, co tam mají. Second hand je obchod, kde si koupíte věci z druhé ruky, tedy i za levnější cenu, protože už je někdo nosil a jsou trochu opotřebené. Nikdy to ale nejsou zničené nebo špinavé věci, ty se ani do takových second handů neposílají. Jsou to věci většinou z okolních zemí, tedy se nemusíte bát, že byste na ulici potkali někoho, kdo by vám řekl, že zrovna to tričko měl na sobě před vámi a prodal ho tam. I kdyby, tak je to přeci normální. Nakupování v second handu má hlavně opravdu mnoho výhod. První a největší výhodou je, že je to levnější než nakupování v běžných obchodech, a to je taky samozřejmě logické. Můžete zde najít dost kvalitní oblečení, které je mnohem levnější než v běžných obchodech. Najdete zde opravdu cokoliv, i dámské šaty second hand Semoda.cz. Mnoho lidí prodává oblečení, které už neoblékají, a tak získáte značkové oblečení opravdu „za pár šušňů“.

second hand

Druhou výhodou nakupování v second handu je to, že můžete najít jedinečné kousky, které jen tak nikdo nemá, což souvisí trochu s vintage věcmi. Někteří lidé totiž sbírají vintage kousky a většinou právě zavítají do second handu, protože tam jich bývá nejvíce. Ve fast fashion obchodech totiž najdete často stejné oblečení, což znamená, že se můžete setkat s někým, kdo má na sobě stejnou košili nebo tričko jako vy. V second handu však najdete unikátní kousky, které se v obchodech běžného sortimentu nevyskytují. Nemusíte se tedy bát, že by někdo měl to samé na sobě, co vy a zažili byste tak tu známou trapnou chvíli.

second hand

Třetí výhodou je, že je to udržitelnější způsob nakupování. Nakupováním v second handu pomáháte snižovat množství odpadu a podporujete udržitelnost. Ani nevíte, kolik se běžně vyhodí oblečení a kolik toho lidé sami vyhodí, protože si něco koupili a už se jim to nelíbí. Když ale nakupujete oblečení z second handu, pomáháte snížit množství oblečení, které končí na skládkách. Navíc tím, že nakupujete již použité oblečení, snižujete svou ekologickou stopu.